JOTI - Jamboree on the Internet

3.4.2020 - 5.4.2020

Tento víkend 3. – 5. dubna 2020 se uskuteční mezinárodní skautské digitální setkání JOTI (Jamboree on the Internet) https://www.jotajoti.info/. Akce začíná již v pátek odpoledne. Díky této akci si skauti a skautky z celého světa volají, chatují. Setkání pořádá již od roku 1997 Světová skautská organizace.

Proč by se měl skaut této akce zúčastnit?

(Pro Bronkáče a Miriklačky:)

Jak budeme mezi sebou v Broncu a Miriklu v kontaktu?

Co je k účasti potřeba?

Jak se akce zúčastnit? Postupujte po těchto bodech:

  1. Je třeba vědět, že samostatná účast je vhodná pro holky a kluky od 13 let, mladší by k sobě měli mít někoho dospělého kvůli zajištění bezpečnosti. Znamená to, že pokud by se chtělo zúčastnit mladší dítě, doporučujeme účast ve spolupráci s rodiči nebo se starším sourozencem.
  2. Zaregistrovat se nad stránkách JOTI, dle českého návodu zde: https://krizovatka.skaut.cz/…ial-spusteno Stránka je momentálně silně vytížena z důvodu registrace skautů z celého světa a je tak pravděpodobné, že se stránka bude načítat pomalu nebo se vyskytnou jiné technické potíže.
  3. Po registraci se podívejte online interaktivní tábořiště JOTI https://www.jotajoti.info/campsite plné programu a aktivit. Určitě nevynechejte alespoň 1 ze 4 hlavních témat speciálu JOTI:

Oáza zdraví a pohody (Health and Wellbeing Oasis): Místo pro ty, které zajímá fyzické i duševní zdraví. Čekají na vás video lekce cvičení, meditace a zeď, kam můžete zavěsit dobrou zprávu či poděkování zdravotníkům.

V Humanitárním hubu (Humanitarian Hub): se dozvíte co je COVID-19 a WHO. Naučíte se psychologickou 1. pomoc a zásady správného chování k předcházení strachu, nebezpečí, nesnášenlivosti a mýtů. Buď připraven/a!

Podium talentů (Youth Got Talent Stage: Dřímá ve vás talent? Ukažte ho ve videu. Zazpívejte např. svou nejoblíbenější skautskou píseň, předveďte, jak rychle se umíte sbalit na výpravu nebo poraďte ostatním, jak uvaří to nejlepší z vašeho táborového jídelníčku.

Digitální klubovna (Digital Citizenship Den): Sloužit společnosti se dá i online. Zjistěte, jak používat sociální sítě ke společenskému dobru. Naučte se rozpoznávat Fake news neboli falešné zprávy a bránit jejich šíření. Naučte správně používat sociální sítě i ty, kteří to neumí.

  1. Projděte si záložku activities. V jednotlivých zónách uvidíte jednotlivé akce, které budou probíhat. Kliknutím na Join event se můžete k akcím přihlásit. Přijde vám email s potvrzením a informacemi o dané akci. Doporučujeme si co nejdříve projít všechny akce a zaregistrovat se na ty, které vás zajímají.
  2. Zúčastněte se vybraných akcí, chatujte s ostatními a prozkoumejte co dalšího se dá dělat na campsitu!

Věříme, že vám akce přinese plno zábavy a dobrodružství! Vedoucí oddílů Bronco a Miriklo!

Pro zobrazení účastníků je potřeba se přihlásit.