O nás

Kdo jsme

120. skautský oddíl Bronco patří do 52. střediska Stopaři.

Jsme parta kluků od 11 do 15 let. Potkáváme se na schůzkách a jezdíme spolu na výpravy a v létě na třítýdenní tábor.

Oddíl byl založen 13. září 1984 Pavlem Kodrasem „Černou Nocí“ a Ondřejem Remešem „Endym“ jako turistický oddlíl mládeže pod hlavičkou TJ Slovan. Po revoluci se stal i oficiálně skautským oddílem. Oddíl Bronco se od počátku rychle rozrůstal, takže jenom na zakládací listině, která je jednou ročně doplňována, figuruje nyní přes 100 jmen členů zavázaných oddílovým slibem. Všech kluků, kteří v průběhu let prošli oddílem, je však již několik stovek… Více o historii >>

Schůzky a akce

Scházíme se každé pondělí od 17:30 do 19:00 v naší klubovně na pravidelných schůzkách. Ty jsou nejen plné her, ale také si zábavnou formou procvičujeme řadu dovedností a vědomostí, které uplatníme jak při skautských akcích, tak v praktickém životě.

Činnost oddílu se však nesoustřeďuje jen do klubovny – přibližně jednou za měsíc se vydáváme na jedno i vícedenní výpravy do okolí i do vzdálenějších míst. Objevování tajemných jeskyní nebo hledání pokladů je tou pravou příležitostí k poznání světa kolem nás i sebe samých.

Vyvrcholením celoroční činnosti oddílu je letní tábor trvající tři týdny, kde se zúročí zkušenosti získané během roku. Na něm se kluci především učí být platnými členy týmu, osvojují si pravidla spravedlivého soupeření, naučí se vařit, pracovat se sekyrou a pilou, stavět indiánské stany „tee-pee“ a mnoho dalšího.

Legenda k oddílovému znaku Bronca

Znak oddílu Bronco
Oheň (červená)
Hřeje jak pravda, hoří jak láska a je čistý, jak jen oheň může být. Značí zaměření oddílu na táboření.
Bizonní rohy (žlutá)
Jsou symbolem síly těla i ducha. Značí zaměření na sport a hry.
Bílý štít
Je symbolem čistoty myšlenek, úmyslů i jednání. Je symbolem přátelství mezi členy oddílu.
Modré pole
Značí modrou oblohu. Provází nás na našich cestách přírodou.

Klubovna

Kde je klubovna?